Details

Aktualności

Dobre wielkości sprzedaży wina zmniejszyły ich zapasy

26/11/2020

Niemiecki Instytut Wina (DWI) z przyjemnością informuje, że w ostatnim roku rezerwy win krajowych zostały znacznie zmniejszone ze względu na dużą ich lokalną sprzedaż.

 


Według danych opublikowanych przez Federalny Urząd Statystyczny na temat stanu zapasów wina w Niemczech na dzień 31 lipca 2020 r., ilość składowanych win niemieckich i win musujących spadła o 0,7 mln hektolitrów w stosunku do roku ubiegłego do 8,4 mln hektolitrów. Stanowi to spadek o 7,4 procent.
Dobra sprzedaż rodzimych win
Po niezwykle dużych zbiorach rocznika 2018, kiedy to wyprodukowano ponad 10 mln hektolitrów, zapasy niemieckich win osiągnęły stosunkowo wysoki poziom 9,1 mln hektolitrów. Spadające liczby są kolejnym wskaźnikiem dobrej sprzedaży win krajowych, o czym DWI informował już w sierpniu na podstawie badań panelu gospodarstw domowych Nielsena za pierwszą połowę 2020 roku.

Co ciekawe, zapasy win zagranicznych  przesunęły się w przeciwnym kierunku i wzrosły z 3,7 do 4 mln hektolitrów. W związku z tym  całkowity zapas wina wynosi 12,4 mln hektolitrów, z czego połowa przypadła na producentów, a połowa na dystrybutorów. W czasie ubiegłorocznego badania 54 procent wszystkich win było nadal składowanych u producentów.

Jeśli chodzi o podział na rodzaj wina, 59 procent zapasów to wina białe i 41 procent czerwone. Wina musujące stanowiły około jednej piątej całego zapasu, podczas gdy udział win musujących pochodzenia niemieckiego wynosił pięć procent, co przełożyło się na 0,6 mln hektolitrów.

Statystyki i pliki do pobrania

Rozwój zapasów wina 2015-2020

Impressionen Weinkeller *** Local Caption ***