Wine convent Dürrenzimmern eG

Tradycja ta sięga daleko wstecz w regionie Zabergäu, który leży 40 kilometrów na północ od Stuttgartu i nosi nazwę od dopływu Neckaru - Zaber: Istnieją udokumentowane dowody na to, że wino jest tu uprawiane od 1147 roku, a siła wpływu kościoła na przestrzeni wieków jest nadal widoczna w nazwach niektórych winnic, takich jak Düzimmerner Mönchsberg“. Jednak jest to również widoczne w całkowicie przebudowanej winotece, która została otwarta dopiero w 2015 roku i niemal przypomina budynek sakralny z masywnym sklepieniem beczkowym i imponującymi portalami.

Konwent winiarski Dürrenzimmern został założony w 1937 roku ze 139 winiarzami, a dziś liczy 341 członków, którzy uprawiają 215 hektarów winorośli. Wiodącą odmianą winorośli, uprawianą głównie na Mönchsberg, Stockheimer Altenberg i Dürrenzimmerner Heuchelberg, jest Lemberger z udziałem 30%, z którego produkowane są wina czerwone, białe i popularny Lemberger Blanc de Noir. Od grudnia 2015 roku wina są prezentowane i degustowane w nowej, spektakularnej, trzypiętrowej winotece, w której zastosowano takie materiały jak złoto, dąb i stal Corten pokryta warstwą rdzy. Tak zwany refektarz na parterze z ciemnym dębowym stołem zajmuje 225 metrów kwadratowych, skąd schody prowadzą zarówno w dół do piwnicy z piaskowca, znanej jako "komnata skarbów", gdzie odbywają się degustacje win dla maksymalnie 18 osób, jak i w górę do galerii. 210 metrów kwadratowych przestrzeni bezpośrednio pod imponującą kopułą może pomieścić do 60 osób, które - podobnie jak stara sala dla 96 gości - mogą być wynajmowane na uroczystości.

Istnieje tu wiele wydarzeń, takich jak degustacja wina po pracy w pierwszy czwartek każdego miesiąca. Od kulinarnych wieczorów z winem, które zawsze mają inny temat, po wędrówki z przewodnikiem, podczas których goście wspinają się na Mönchsberg i podziwiają widoki na krajobraz wokół Dürren zimmern, a także wgląd w przetwarzanie wina. Szczególną atrakcją jest mała chatka winiarska nad jeziorem Mönchsbergsee, gdzie wino serwowane jest w każdą niedzielę i święta.

Gama podzielona jest na cztery kategorie: klasyki w litrowych butelkach, świeże i owocowe wina z edycji „Klosterhof“, bardziej intensywne „Cellarius“ i najlepsze wina o boskiej nazwie „Divinus“. W tej linii najlepsze czerwone wino klasztorne cuvée, mieszanka Lemberger (80%), Cabernet Sauvignon (15%) i Merlot (5%), zdobyło złoty medal w konkursie Mundus Vini. Oczywiście nazwa cuvée również ma w sobie coś kościelnego. Jego nazwa: „The Abbot“.

Godziny otwarcia Od poniedziałku do piątku 9.00 - 12.30 i 13.30 - 18.00 w soboty od 9.00 do 13.00 we wszystkie soboty adwentowe od 9.00 do 16.00

Kontakt